Instagram hesabımızdan bizi takip edim   

Türkçe English

Fethiye Çevresi

 

12 Adalar tekne turları: Fethiye Liman’ından kalkan teknelerle Fethiye yakınlarındaki eşsiz mavilikte olan sularda yüzebileceğiniz koylara günlük turlara katılabilirsiniz.

 

Kayaköy,  Ölüdeniz: Rumlardan kalma bir "hayalet köy" olan ve günümüzde kültür-sanat merkezine dönüşmeye başlayan, Kayaköy gezisi ardından dünyanın en güzel koylarından birisi olan Ölüdeniz’e gidebilirsiniz.

 

Saklı KentSaklıkent, Tlos, Yakapark:  Muğla ile Antalya arasındaki doğal sınırı oluşturan Saklıkent kanyonu Fethiye’ye 60 km uzaklıktadır ve 18 km uzunluğuyla Türkiye’nin en büyük kanyonu olma özelliğine sahiptir. 

 

Tlos Yakapark, ovanın tüm sıcaklığından uzak 650 mt. yüksekliğinde serin, doğa ile uyum içerisinde bir doğa su cenneti. Değirmene su taşıyan yüzlerce yıllık çınar ağaçlarının oluklarından taşan sular zengin şelaleler oluşturuyor.

 

PataraLetoon, Xanthos, Patara:   Patara kumsalı, çevredeki kumsalların en uzunu ve en görkemlisi. 18 km uzunluğundaki kumsalın derinliği yer yer 200-300 metreye ulaşıyor. Kumu incedir. Deniz ise sığdır. Hemen hemen hiç durmayan rüzgarı nedeniyle windsurf için de uygundur. Patara kumsalı deniz kaplumbağalarının yumurta bıraktıkları yerler arasında bulunduğu için koruma altındadır.